Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı dedik ve kitabı okuyan takipçilerimizden cevap geldi. Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyanların yorumları.

Bir şekilde bu kitapla yolunuz kesişti ama hakkında tam bir fikre sahip olamadınız mı? Nedir, neyin nesidir, gerçekten işe yarıyor mu gibi sorular aklınızı mı kurcalıyor? Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı diyerek bu kitabı tecrübe etmiş kişilerden fikir almak niyetindeyseniz tam yerine geldiniz.

Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı var!

Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı diye sorduk. Evliliği kurtarma yolları arayışında olan ve bu vesile ile bu kitapla tanışmış olan bir takipçimizden cevap geldi. Bize yazmış olduklarını aşağıdaki satırlarda göreceksiniz.

***

Sondan başlayıp başa mı gitmeli yoksa baştan sona doğrumu ilerlemeli bilmiyorum. Çünkü yazdıklarım çoğunlukla acılı evlilik hikayemden oluşacak ve herkes bunları dinlemek istemeyebilir. Bu yüzden kitaptan aldığım sonucu başa yazarak, evlilik hikayemi ise sona bırakmak istiyorum.

Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı arayışına ben de girmiştim zamanında. Kitabın faydalarından emin olmak isteyen hemcinslerime gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki evet kitapta anlatılan bilgi ve metotlar cidden işe yarıyor. Benim evliliğimde işe yaradı. Özellikle iletişim modellemeleri kısmında anlatılan tüyolar şimdi düşünüyorum da farkında olmadan yaptığım hatalardanmış. Kocama eksik kaldığım şeylerin büyük kısmını kitabın o bölümünde buldum. İnsan ilk başta şüphe ediyor çünkü evliliğiniz kötü giderken pek de iç açıcı bir dönemde olmuyorsunuz. Hiçbir şey evliliğinizdeki sorunları çözmeyecekmiş gibi geliyor ama bahsedilen teknikler, yöntemler oldukça etkili, buna emin olabilirsiniz. Bu arada şunu da belirtmeliyim, bence Kocanın Kalbine Gir kitabı sadece evliliği kötü gidenlere hitap etmiyor. Evliliği iyi giden kadınlar da ilişkilerinin hiç bozulmaması için ya da evliliklerinde var olan mutluluk seviyelerini arttırmak için de bu kitaptan faydalanabilirler. Hikayeme geçecek olursak Kocanın Kalbine Gir kitabını okumadan önce çalışan, işi olan bir kadındım. Maddi olarak kimseye muhtaç değildim. 11 yıllık evliydim ve yedi yaşında ve bir de altı aylık kızlarım var. Son zamanlarda kendimi o kadar kötü hissediyordum ki her meseleye her lafa kırılıp, gücenmeye başlamıştım. En büyük sebebim ise eşimdi.

Çalışan bir kadın için bu daha zor oluyor çünkü kocanızla olan sorunlarınızı işyerindeki mesai arkadaşlarınız çekmek zorunda değiller bu yüzden sürekli güçlü durmaya çalışıyordum. Başaramadığım zamanlarda ise resmen kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyen tavırlarda oluyordum. Sıkıntım kocam olan adamla anlaşamıyor olmamdan kaynaklanıyordu. Mesaimde zaten çok yoruluyordum, işten eve döndüğümde de evin ihtiyaçları, yemek hazırlığı, çocuklarla ilgilenmek, ders çalıştırmak gibi zorunluluklar iyice gücümü emiyordu. Haliyle bu süreçte eşimin de bir şeylerin ucundan tutmasını bekliyordum. Aldığım karşılık ise tüm bunları çok abarttığım yönünde oluyordu. Daha o zamanlar Kocanın Kalbine Gir kitabından haberdar değilim tabi. Dolayısıyla kocama aslında nasıl yaklaşmam gerektiğini de bilmiyormuşum. Sonradan anladım.

Abartma konusu dışında kocamın benden şikayetleri ise  ondan, onun fıtratına uymayan şeyler beklediğim, onu değiştirmeye çalıştığım, başkalarıyla karşılaştırdığım yönündeydi. Konuşmalarımız hiçbir yere varmıyordu. Hatta bazen ağzına geleni söylüyor, kırıcı laflar ediyordu. Morali iyi ise eksikleri olduğunu kabul eden sözler söyler bir daha yapmamaya dikkat ederim der ama bu sözler bir süre sonra unutulurdu. Bu sözlerin unutulduğu bizim evliliğimizde çok oldu. Çok söyleniyormuşum, bu gidişle evliliğimizin bitişine sebep olacakmışım gibi ettiği laflar da cabasıydı. En yaralayıcı kısımlardan biri ise işi bırakmamı istemesiydi. Düşünün lütfen işsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir memlekette kadrolu çalıştığım, iyi para kazandığım işimi bırakacakmışım. Yüzüne karşı ‘Senin bu tavırların sonrasında nasıl sana güvenip işi bırakayım?’ diyemiyordum. Sonra internette araştırırken bu kitapla tanıştım. Şu an bu yazıyı okuyan hemcinslerim gibi Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı araştırması da yaptım. Ya evliliğimi kaybedeceğim ya da azcık bir para! nedir yani diyerek kocamın uyuduğu geç bir saatte kitabı bilgisayarıma indirdim. İş yerinde bunu yapamazdım. Ana kitabı ve yanında verilen destekleyici 5 adet kitabı da bir çırpıda okudum. Okudukça ağladım, ağladıkça rahatladım. Hata yaptığım çok nokta varmış. Elbette kocamın da hatalı olduğu kısımlar vardı ama meğer bunlar kadın kişinin sergilediği tavırlarla kaybolup gidebiliyormuş zamanla, işte bunu bilememiştim. Mevlana’nın bir sözü vardır; ‘Erkek evin başıdır ama kadın da boynudur. Boyun nereye iterse baş oraya gider’ sözü meğer ne kadar doğruymuş.

Kitabı okurken çok iyi şeyler hissettim ama sonra bir an umutsuzluğa kapıldım. Sanırım yıllardır yaşadığım sorunların yok olabileceğine inanamıyor oluşumdu bana bu umutsuzluğu yaşatan. Kitabın yetkililerine mail attım. Umutsuzluğa izin vermeyin, yılmadan uygulayın anlatılanları dediler. Anlatılan her şeyi yaptım. Bir baktım ki değişiyorum. Daha şaşırtıcı olan ise yavaş yavaş eşim de değişmeye başlamıştı. İstediğim şey buydu zaten. Elbette ki amacım onun kişiliğini değiştirmek değildi. Tek istediğim bana daha ilgili, daha bağlı bir erkek olmasıydı. Yani evde mutluluğun hüküm sürdüğü, aşk dolu, eğlenceli, müşterek görevlerin yerine getirildiği, huzurlu bir evliliği kim istemezdi ki! İşte bu kitap bana teker teker bunların nasıl yaratılacağını öğretti. Nikah dairelerinde çiftlere Türk bayrağı hediye etmek yerine bence bu kitabı hediye etmeliler. Böylece tüm genç kadınlar evlilik sorunları yeşermeye başlamadan önlem alabilirler.

***

Evet hanımlar, bir okuyucumuzun yorumunu sizlerle paylaşmış olduk. Umarız ki “Kocanın Kalbine Gir kitabı okuyan var mı” arayışınız için tatmin edici bir cevap bulabilmişsinizdir. Siz de kitabı okumak isterseniz buraya ya da aşağıdaki görsele tıklayarak kitabı okuyabilirsiniz.

Kocanın Kalbine Gir kitabı

Diğer Konular: