Evlilikte en çok karşılaşılan sorunların 4 ortak noktasına değinelim. Hayat yolumuzda en çok bu noktalarda tökezlediğimizin farkına varamıyoruz. Şimdi bu 4 sorunu gözler önüne serelim.

Evlilik Sorunlarının 4 Ortak Noktası Ve Çözümü

1- İletişim

Evliliğinizin başında hatta flört döneminizde sık sık konuşuyordunuz değil mi? Olmadık zamanlarda birbirinizle konuşabilmek için can atıyordunuz. Değişen hayat standartlarınız ve alışagelmiş evlilik sorumlukları birikince iletişime geçmeye pek özen göstermez oldunuz. İşte en büyük hatalardan biri bu!

Çok sinsi bir tehlike. Bunu çözmenin evlilik kurtaran yollardan biri olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Mutlaka haftada 3 gün doya doya sohbet etmek için bir araya gelin. Çocuklu yada çocuksuz. Dışarıda ya da evde. Evdeyseniz haftada bir iki gün mutlaka televizyonsuz bir gün geçirin. Yeni ya da eski gazetelerden bir konuyu seçin ve onun hakkında sohbet edin. illa sorun çözmek için iletişime geçmeyin çünkü evlilik sorunları bu sohbetlerinizin desteği ile zamanla azalmaya başlayacaktır.

2- Para

Elinin kiri para! Duyduk bunu hepimiz defalarca. Evlilik sorunlarının başlı başına şeytan üçgeni gibidir. Ne var ki evlilikte paranın konusu çok önemli ve defalarca karşımıza çıkmakta. Aile fertlerin farklı gelir düzeyi olan çiftlerde harcama konusunda ilk başlarda sorun teşkil etmezse de ilerde alışkanlık haline gelen harcamaların önüne geçemeyecek kadar bağımlı olunur. Asıl sorun burada başlar. Akıllıca davranarak önce aile bütçenizin asgari ödemelerinizi karşılayabilecek bir plan yapın. Maddi birikimlerinizi o yönde kilitleyin ve sadık kalın. Artan paranızı da uzun vadede satın alabileceğiniz yatırımına yönelenin. Araba ya da ev gibi. Elinizde kalan miktarı ise dilediğiniz gibi kullanın. Kredi kartından olabildiğince uzak durun. Bunu hanenizin sistemlerinden biri haline getirirseniz inanın para üzerine fazla konuşmanıza gerek kalmayacak. Evlilik sorunlarınızı yavaş yavaş nasıl azaltacağını şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

3- Seks

Pembe bulutların rengi değişmeye başladığında haftalık birlikteliğiniz aylık birleşmeye dönecektir. ilk çocuk olduktan sonra erkeğinizin sizi çekici bulmayacağı travması kaçınılmazdır. Cinsel yaşam çok önemlidir aman dikkat! Eşinizin gözü artık  başka kadınlara meyilli hale gelmiş olabilir. Siz siz olun ve bunun üstesinden gelmeye çalışın. Haftalık periyotlara dönmeye çalışın. Çünkü evlilikte cinsel sorunlar son derece tehlikelidir.

4- Denge

Çoğu çiftlerde ilişkilerinde dengenin olmadığından şikayetçi. Aile yaşamı ve iş arasında denge bulmak biraz zaman gerektirir. Çalışırken ailenizin var olması için maddi çaba gösterirken, duygusal birliktelikten yoksun kalmayın. Aşkınızı taze tutmaya özen gösterin. İş hayatınıza fırsat buldukça ara verin ve ailenizle birlikte dinlenin.

Yataktaki kraliçe kitabı